Search

Cirkevná v pohybe 2021

Facebook
Twitter
LinkedIn

V rámci Európskeho týždňa športu, ktorý sa koná každoročne od 23. do 30. septembra sa nám podarilo už tretíkrát (s výnimkou minulého školského roka, kedy to opatrenia pandémie nedovolili) zorganizovať nádherné športové dopoludnie pod názvom Cirkevná v pohybe. Toto podujatie si kladie za cieľ viesť viesť ľudí k pohybu, ktorý je predpokladom duševného zdravia, čo sa výrazne potvrdilo aj v období pandémie.

Zrána síce pod zamračenou oblohou, ale po krátkom čase už pod oblohou modrou  a rozžiarenou krásnym jesenným slniečkom sa v rámci dvanástich stanovíšť „hýbali“ žiaci druhého až šiesteho ročníka. Na spoluprácu s nami boli pozvané takmer všetky malacké športové kluby. Pozvanie prijali a pomohli vytvoriť to, o čo šlo – deň plný aktivity, pohybu, radosti a pohody.

Opätovne obrovské ĎAKUJEME patrí klubom:

Samuel Piasecký Academy, Pohybovni Malacky, 1.SC Malacky, FC Malacky, Bao Strojár Malacky, AD HOC Malacky, Rope Skipping Academy Slovakia, Krav Maga Rohožník, HO TJ Strojár Malacky.

Poďakovanie patrí aj študentom Gymnázia Kláre Pullmanovej, ktoré vytvorila stanovište Body Fitness a Vladkovi Pavlíkovi, ktorý bol členom basketbalového stanovišťa.

Vo Vital zóne ponúkali občerstvenie pre trénerov a ich asistentov a zdravé nápoje  s ovocnými šalátmi pre pohybu chtivých naši žiaci IX.B. V zóne IQ test si pri pokojnom pojedaní ovocia mohli žiaci overiť svoje vedomosti z aktuálneho športového diania na Slovensku i vo svete. Nová hracia zóna, ktorú sa nám podarilo vybudovať v minulom školskom roku bola miestom pre oddych a relax, ak sa to tak dá vôbec pomenovať, pretože hojdačky a preliezačky boli rovnako stále v pohybe.

Krásne podujatie, krásne počasie, krásne výrazy v tvárach deti a najmä krásna príležitosť, ktorú sme využili a využijeme aj v  septembri 2022, teda budúci školský rok.

Ďalšie novinky, ktoré by vás mohli zaujímať

uradnehodiny
Vážení rodičia a študenti, radi by sme Vás informovali, že sekretariát školy bude od 29.7.2024 do 2.8.2024 zatvorený z dôvodu čerpania dovolenky. Radi sa Vám budeme venovať od 5.8.2024 v čase od 8:00 do 14:00 a od 26.8.2024 v čase...
skolske_pomocky
Zoznam školských pomôcok pre 2. stupeň ZŠ v školskom roku 2024/2025 nájdete v priloženom súbore.
tn_IMG_3308
V piatok sme slávnostne ukončili školský rok pobožnosťou Te Deum, po ktorej pani riaditeľka ocenila niektorých žiakov  za mimoriadne zásluhy v tomto školskom roku.  Ďakujeme všetkým, ktorí nás v tomto školskom roku sprevádzali. Tešíme sa na Vás v septembri! 
20240531_091659
Počas posledného májového týždňa na našej škole maturovalo 18 našich študentov. Túto skúška, ktorá je považovaná za veľkú previerku všetkých doterajších vedomostí a je zároveň naozajstným vyvrcholením štúdia na strednej škole, teda u nás gymnázia, je zároveň symbolickým vstupom do dospelosti. Môžeme s radosťou oznámiť,...