Instagram

Facebook

Virtuálna prehliadka školy

Youtube

Cirkevná v pohybe 2021

Facebook
Twitter
LinkedIn

V rámci Európskeho týždňa športu, ktorý sa koná každoročne od 23. do 30. septembra sa nám podarilo už tretíkrát (s výnimkou minulého školského roka, kedy to opatrenia pandémie nedovolili) zorganizovať nádherné športové dopoludnie pod názvom Cirkevná v pohybe. Toto podujatie si kladie za cieľ viesť viesť ľudí k pohybu, ktorý je predpokladom duševného zdravia, čo sa výrazne potvrdilo aj v období pandémie.

Zrána síce pod zamračenou oblohou, ale po krátkom čase už pod oblohou modrou  a rozžiarenou krásnym jesenným slniečkom sa v rámci dvanástich stanovíšť „hýbali“ žiaci druhého až šiesteho ročníka. Na spoluprácu s nami boli pozvané takmer všetky malacké športové kluby. Pozvanie prijali a pomohli vytvoriť to, o čo šlo – deň plný aktivity, pohybu, radosti a pohody.

Opätovne obrovské ĎAKUJEME patrí klubom:

Samuel Piasecký Academy, Pohybovni Malacky, 1.SC Malacky, FC Malacky, Bao Strojár Malacky, AD HOC Malacky, Rope Skipping Academy Slovakia, Krav Maga Rohožník, HO TJ Strojár Malacky.

Poďakovanie patrí aj študentom Gymnázia Kláre Pullmanovej, ktoré vytvorila stanovište Body Fitness a Vladkovi Pavlíkovi, ktorý bol členom basketbalového stanovišťa.

Vo Vital zóne ponúkali občerstvenie pre trénerov a ich asistentov a zdravé nápoje  s ovocnými šalátmi pre pohybu chtivých naši žiaci IX.B. V zóne IQ test si pri pokojnom pojedaní ovocia mohli žiaci overiť svoje vedomosti z aktuálneho športového diania na Slovensku i vo svete. Nová hracia zóna, ktorú sa nám podarilo vybudovať v minulom školskom roku bola miestom pre oddych a relax, ak sa to tak dá vôbec pomenovať, pretože hojdačky a preliezačky boli rovnako stále v pohybe.

Krásne podujatie, krásne počasie, krásne výrazy v tvárach deti a najmä krásna príležitosť, ktorú sme využili a využijeme aj v  septembri 2022, teda budúci školský rok.

Ďalšie novinky, ktoré by vás mohli zaujímať

IMG-7560
Naši žiaci sa v novom školskom roku tešia z vynovených a zmodernizovaných kmeňových tried. Počas letných prázdnin prešli viaceré triedy výraznou renováciou, ktorej cieľom bolo vytvoriť esteticky príťažlivé a zmyslovo podnetné prostredie k edukácii. Okrem nových podláh, tabúľ a hygienických kútikov pribudli aj celostenové...
Rudar_A3_CSM
Radi by sme Vám dali do pozornosti športový klub RUDAR, ktorý bude v tomto školskom roku na našej škole viesť krúžok všeobecnej športove prípravy. Všetky potrebné informácie nájdete na plagátoch.
IMG_9134
Dagmar Môťovská, dlhoročná učiteľka matematiky a informatiky, ktorá učí deti od materskej škôlky až po študentov na vysokých školách, bola opäť hosťom našej školy. Lektorka kurzov na rozvoj tímovej spolupráce, komunikácie, vedenia ľudí či motivácie. Venuje sa deťom z detských...
IMG_20230911_132358_1
Pri príležitosti sviatkov Panny Márie sme ju boli pozdraviť, poďakovať jej a poprosiť ju o pomoc a ochranu pre tento školský rok. Po sv. omši s pátrom Michalom sme sa vydali za zábavou do trampolínového parku. Nasýtili sme dušu i...