Deň otvorených dverí nášho gymnázia

Deň otvorených dverí nášho gymnázia

Facebook
Twitter
LinkedIn

Dňa 14. novembra 2022 sme po roku opäť otvorili dvere všetkým rodičom a žiakom deviatych ročníkov, ktorí uvažujú o štúdiu na našom gymnáziu.

Deň otvorených dverí sa už viacero rokov realizuje pod taktovkou samotných študentov gymnázia, pretože okrem toho, aby sme hosťom, ktorí nás navštívia, našu školu predstavili a pozvali ich študovať k nám,  vytvárame i priestor pre objavovanie talentov a zručností študentov už u nás študujúcich. A práve z tohto dôvodu patrila našim študentom nielen príprava DOD, jeho organizácia, ale i moderovanie, prezentácia školského študijného programu i priestorov školy.

V úvodnom rozhovore s riaditeľom školy gymnázia Mgr. D. Masarovičom boli predstavené pedagogické i výchovné východiská gymnázia. Maturanti doplnili informácie o ich pohľad – porozprávali o motivácii ísť študovať k nám, o ich silných stránkach či osobnom posune, ktorý majú možnosť na škole prežívať. Moderátorská študentská dvojica predstavila v prezentácii študijný vzdelávací program a kritériá prijatia. Už druhý rok je na našom gymnáziu novinkou tzv. mentoring, ktorého nielen čaro, ale i úžitok majú možnosť študenti  pocítiť na vlastnej koži. Potom si už hostí prevzali do svojich rúk sprevádzajúce dvojice študentov. V dvojhodinovom bloku ich previedli nielen priestormi školy, ale ich zoznámili aj s niektorými vyučujúcimi. Počas prestávky pri čaji a koláčiku bol priestor na osobné otázky zo strany tých, ktorí uvažujú o štúdiu u nás.

Zlatým klincom programu bola otvorená platforma ako súčasť DOD, na ktorú tentokrát pri príležitosti blížiaceho sa 17. novembra 1989 prijal naše pozvanie ctený hosť – pán František Mikloško. V 1,5-hodinovom príjemnom rozhovore so študentami zaspomínal nielen na udalosti Sviečkovej manifestácie či Nežnej revolúcie, ale takisto veľmi zaujímavo a osobne odpovedal moderátorom a študentom aj na otázky týkajúce sa filmu Slobodní, ktorí sme mali možnosť vidieť vo štvrtok 10. novembra v kine Záhoran. Otázkam súvisiacim s tak ťažko vybojovanou slobodou v Novembri 89 sme sa, samozrejme, nemohli a nechceli vyhnúť. Či s týmto darom, ktorý nám naša staršia generácia vybojovala, narábame tak, ako si zaslúži, je už aj individuálna otázka na každého z nás.

Deň otvorených dverí cirkevného gymnázia hosťom a záujemcom o štúdium opäť pripomenul, na akých pedagogických, výchovných či morálnych hodnotách gymnázium stavia. Nimi sú okrem iného príprava takého absolventa školy, ktorý sa bude vedieť vďaka svojim získaným zručnostiam veľmi dobre prispôsobiť rýchlo sa meniacej dobe, formovanie nielen vzdelaného, ale slušného človeka s kresťanskými hodnotami, ktoré sú obzvlášť v dnešnej morálne zdegradovanej spoločnosti tak potrebné.

Ďalšie novinky, ktoré by vás mohli zaujímať

adventný kalendár
Deti často lepšie trávia a prežijú Advent so svojím adventným kalendárom, ktorý nemusí byť práve z obchodu, čokoládový. Skutočné prežívanie adventu spočíva v prvom rade, darovaním svojho času Bohu a svojim najbližším. Aby sme našim žiakom trošku pomohli, pripravili sme si pre nich adventný „video-kalendár“ ...
matematika
Srdečne Vás pozývame na popularizačnú prednášku o matematike pre verejnosť, predovšetkým pre deviatakov, ich rodičov a učiteľov. 23. 11. 2022 o 16:00 v Spoločenskej miestnosti školy.   
IMG_2650
Žiaci 2.ročníka absolvovali v termíne od 14.11.-18.11.2022 plavecký kurz v Športovej hale Malina. Boli rozdelení do troch družstiev a pod vedením skúsených inštruktorov zdokonaľovali svoje plavecké zručnosti. Okrem mokrého vysvedčenia si  vyslúžili obrovskú pochvalu trénerov za ich aktívne počúvanie a...