Deň Zeme

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Rýľ, hrable, motyka. To boli počas  Dňa Zeme pomôcky našich ôsmakov a deviatakov. Pri príležitosti tohto sviatku sa zapojili do úpravy vonkajšieho i vnútorného okolia školy. V budove školy dostali všetky izbové kvety novú,  čerstvú rašelinu. V exteriéri pred vstupom do školy sa v záhonoch plelo, vykopávali  sa staré korene, vyrovnával sa terén, vyhrabávalo sa suché lístie, dosýpala sa mulčovacia kôra.

Žiaci, ktorí sú ešte stále doma, boli pozvaní vybehnúť na balkón, terasu či na dvor a spolu so svojou rodinou vysadiť strom alebo skrášliť svoje okolie výsadbou trvaliek, letničiek či iných rastlín.

Tí najmenší začali Deň Zeme sláviť krásnou piesňou Naša Zem, ktorej videoklip očaril každého. Počas krátkeho divadielka, ktoré natočili pani vychovávateľky,

s napätím sledovali rozhovor zvierat v lese. Dozvedeli sa, koľko mesiacov či dokonca rokov sa v prírode rozkladá odpad. V špeciálnej eko-súťaži sme si posvietili na našich žiakov – ochranárov –  kontrolou obsahu ich desiatového boxíka.

Zážitkové učenie sme posilnili eko-hrou, počas ktorej deti plnili rôzne úlohy, zamerané na pohyb, ale i vedomosti.

 

Takže nezabudni: planéta potrebuje – ochranárov, múdrych ľudí, zdravých ľudí, veselých ľudí a  bystré hlavičky.

Ďalšie novinky, ktoré by vás mohli zaujímať

Letný tábor ŠKD
V priebehu uplynulého týždňa neostali brány našej školy zatvorené a privítali sme našich prvostupniarov na letnom tábore, ktorý organizovali naše pani vychovávateľky zo školského klubu.  Počasie bolo naozaj krásne a tak si naše deti mohli užiť množstvo aktivít, kopec zábavy, smiechu, šikovných rúk, slnečných dní, vody a vzájomných priateľstiev.
FAIR PLAY hra
Olympijské hry sa začnú v Tokiu 23. júla, ale namiesto toho, aby boli podujatím, ktoré oslavuje najlepšie športové úspechy, budú tohtoročné hry zatienené. Vďaka zmene pravidiel z roku 2015 môžu teraz športovci narodení ako muži súťažiť spolu so ženami v ženských...
Rozlúčka žiakov 9. ročníka
Dlhoročným zvykom na našej škole je, že na záver školského roka sa deviataci spoločne stretnú so svojimi učiteľmi a rodičmi, aby sa v slávnostnej atmosfére rozlúčili so základnou školou predtým, ako opustia jej brány. Tento rok bol v niečom iný, deviataci sa nemohli so všetkými rozlúčiť osobne a preto sme ich mohli sledovať aspoň prostredníctvom videoprenosu počas slávnostnej rozlúčky.  Želáme všetkým našim deviatakom, aby sa im darilo v ich ďalšom štúdiu i v živote.
 Program 29. júna 2021
Milí rodičia, priatelia, dávame Vám do pozornosti program posledného dňa v školskom roku 2020/2021. Utorok 29. júna 2021 8,00 – rozhlasové vysielanie – vyhlásenie ocenených žiakov pochvalou riaditeľom školy 8,05 – odovzdávanie koncoročných vysvedčení, udelenie pochvál triednym učiteľom, zhodnotenie šk....
Archív noviniek