Exkurzie v zámočníckej dielni v Malackách

Exkurzie v zámočníckej dielni v Malackách

Facebook
Twitter
LinkedIn
V mesiaci október sa žiaci 9. ročníkov zúčastnili exkurzie v zámočníckej dielni v Malackách. V dielni sa obrábajú kovové a plastové materiály.
Exkurzia bola súčasťou témy hodiny techniky: Strojové obrábanie materiálov.
Deviataci mohli pozorovať prácu strojných zámočníkov a zvážiť, či by sa nechceli uplatniť v podobnej profesii. Termín podania prihlášok na stredné školy sa totiž blíži.
Ďakujeme majiteľovi aj zamestnancom dielne, za ochotu a trpezlivosť.
Po exkurzii si žiaci mohli vyskúšať prácu aj na menšom sústruhu v školskej dielni.

Ďalšie novinky, ktoré by vás mohli zaujímať

adventný kalendár
Deti často lepšie trávia a prežijú Advent so svojím adventným kalendárom, ktorý nemusí byť práve z obchodu, čokoládový. Skutočné prežívanie adventu spočíva v prvom rade, darovaním svojho času Bohu a svojim najbližším. Aby sme našim žiakom trošku pomohli, pripravili sme si pre nich adventný „video-kalendár“ ...
matematika
Srdečne Vás pozývame na popularizačnú prednášku o matematike pre verejnosť, predovšetkým pre deviatakov, ich rodičov a učiteľov. 23. 11. 2022 o 16:00 v Spoločenskej miestnosti školy.   
IMG_2650
Žiaci 2.ročníka absolvovali v termíne od 14.11.-18.11.2022 plavecký kurz v Športovej hale Malina. Boli rozdelení do troch družstiev a pod vedením skúsených inštruktorov zdokonaľovali svoje plavecké zručnosti. Okrem mokrého vysvedčenia si  vyslúžili obrovskú pochvalu trénerov za ich aktívne počúvanie a...