Search

Pokyn k zabudnutým veciam detí v škole

Pokyn k zabudnutým veciam detí v škole

Za vyzdvihnutie zabudnutej/stratenej veci je zodpovedný výhradne daný žiak. Všetky nájdené veci v škole sú sústredené v zbernom boxe vo výklenku pri jedálni. Žiak si môže svoju stratenú vec (desiatnik, úbor, oblečenie, obuv…) pohľadať v tomto boxe v priebehu mesiaca. V priebehu druhého týždňa nového mesiaca je zberná nádoba vyprázdnená a nájdené veci z minulého mesiaca sú vložené do kontajnera Ekocharity, ktorý je umiestnený na školskom dvore oproti ŠKD.

Postup pri vkladaní šatstva a obuvi do kontajnera Ekocharity

Šatstvo je potrebné zabaliť do igelitového vreca alebo iného vhodného obalu tak, aby nedošlo k znehodnoteniu pri prevoze.

ZBIERA SA: dámske, pánske, detské letné a zimné oblečenie, posteľné obliečky, uteráky, záclony, závesy, prestieradlá, metrový textil, deky, paplóny ale nie z peria, vankúše, hračky a obuv.

Šatstvo musí byť čisté. Nezáleží na tom, či je to posledná móda alebo už majú veci  možno i desiatky rokov.

NEZBIERA SA: domáce potreby, matrace, koberce a znečistené veci.

Nepotrebným, obnoseným šatstvom a textíliami  môžete pomôcť  ľuďom, ktorí ho môžu potrebovať.

V neposlednom rade takouto likvidáciou pre Vás nepotrebného textilu šetríte aj životné prostredie.

  • do kontajnera je možné vkladať len vyprané oblečenie a obuv v pevne uzatvorených, hrubších igelitových taškách, alebo iných vhodných pevných transportných obaloch,
  • topánky musia byť po pároch zviazané, alebo inak pevne spárované. Chceme Vaše oblečenie, topánky a iné darované veci odovzdať kompletné a nepoškodené,
  • darované veci dôsledne treba vložiť do kontajnera tak, aby padli dovnútra. Nikdy ich nenechajte vedľa kontajnera a nedajte tak šancu ich znehodnoteniu počasím alebo neoprávnenou osobou.