Krajské kolo stredoškolskej odbornej činnosti SOČ

Krajské kolo stredoškolskej odbornej činnosti SOČ

Krajské kolo stredoškolskej odbornej činnosti SOČ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dňa 25.3. som sa zúčastnila  Krajskej prehliadky SOČ Bratislavského kraja, ktorá sa uskutočnila formou on-line videokonferencie.

Odborov bolo celkovo pätnásť, ja som sa svoju prácu rozhodla zaregistrovať do odboru 04 Biológia, nakoľko som sa venovala práci zameranej na druhové zloženie fytoplanktónu v rieke Dunaj a Morava. Tému tejto práce som si vybrala pretože ma biológia vždy bavila a plánujem sa jej venovať aj v budúcnosti. Výbornou predprípravou bolo pre mňa školské kolo prezentovania SOČ, pri ktorom som dokázala odbúrať stres a prekonať samu seba. Myslím si, že takáto forma prezentovania je výbornou skúsenosťou pre ďalšie štúdium na vysokej škole.

Pred Krajskou prehliadkou som mala veľký rešpekt a nevedela som čo mám očakávať. Celú moju prácu som musela zhrnúť len do päťminútovej prezentácie. Témy konkurentov v mojom odbore boli rôznorodé, od geneticky modifikovaných organizmov až po prípravu fluorescenčného markera pre lokalizáciu kvasinkových peroxizomálnych membrán in vivo. Pre mňa na kilometre vzdialené problematiky.

Výsledky boli zverejnené po piatich dňoch a pre moje obrovské prekvapenie som vo veľmi silnej konkurencii obsadila tretie miesto. Keďže do celoslovenského kolo postupujú len prví dvaja z každého odboru, nečaká ma už postup do ďalšieho kola SOČ.

Ďalšie novinky, ktoré by vás mohli zaujímať

Školská literárna súťaž – „Starí rodičia, sme tu stále s vami a pre vás“
Milí študenti, úcta k starším, pokora v službe pre nich a ich dôležitosť v našom živote je výnimočná. Preto sme sa rozhodli pokračovať v duchu už prechádzajúcich aktivít smerovaných k spájaniu sa so staršími. Vyhlásená literárna súťaž ostáva vo vašich...
Sv. omša zo školskej kaplnky 12.01.2022 o 08.05
Milí priatelia. Svätá omša bude obetovaná za nedávno zosnulého pána JUDr. Ivana Budinského, absolventa pôvodného františkánskeho gymnázia (maturant v ročníku 1943-1944). Život pána Budinského bol celý život spätý s našim gymnáziom. Bol nielen vynikajúcim študentom, ale významnou mierou sa podieľal...
Smútime za legendou školy
Vážené školské spoločenstvo, priatelia, s hlbokým zármutkom Vám oznamujeme, že vo veku 97 rokov zomrel pán Ivan Budinský, absolvent nášho pôvodného františkánskeho gymnázia (maturant 1943/1944). Pohreb zomrelého sa uskutoční v stredu 12. januára 2022 o 14,00 na starom cintoríne v Malackách.   Česť...
Smernica o vnútornom režime školy v školskom roku 2021/2022 akt. k 10.01.2022
Vážení rodičia, priatelia, zverejňujeme Vám aktualizovanú smernicu o vnútornom režime školy s farebne vyznačenými zmenami.
Archív noviniek