Krajské kolo stredoškolskej odbornej činnosti SOČ

Krajské kolo stredoškolskej odbornej činnosti SOČ

Krajské kolo stredoškolskej odbornej činnosti SOČ

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dňa 25.3. som sa zúčastnila  Krajskej prehliadky SOČ Bratislavského kraja, ktorá sa uskutočnila formou on-line videokonferencie.

Odborov bolo celkovo pätnásť, ja som sa svoju prácu rozhodla zaregistrovať do odboru 04 Biológia, nakoľko som sa venovala práci zameranej na druhové zloženie fytoplanktónu v rieke Dunaj a Morava. Tému tejto práce som si vybrala pretože ma biológia vždy bavila a plánujem sa jej venovať aj v budúcnosti. Výbornou predprípravou bolo pre mňa školské kolo prezentovania SOČ, pri ktorom som dokázala odbúrať stres a prekonať samu seba. Myslím si, že takáto forma prezentovania je výbornou skúsenosťou pre ďalšie štúdium na vysokej škole.

Pred Krajskou prehliadkou som mala veľký rešpekt a nevedela som čo mám očakávať. Celú moju prácu som musela zhrnúť len do päťminútovej prezentácie. Témy konkurentov v mojom odbore boli rôznorodé, od geneticky modifikovaných organizmov až po prípravu fluorescenčného markera pre lokalizáciu kvasinkových peroxizomálnych membrán in vivo. Pre mňa na kilometre vzdialené problematiky.

Výsledky boli zverejnené po piatich dňoch a pre moje obrovské prekvapenie som vo veľmi silnej konkurencii obsadila tretie miesto. Keďže do celoslovenského kolo postupujú len prví dvaja z každého odboru, nečaká ma už postup do ďalšieho kola SOČ.

Ďalšie novinky, ktoré by vás mohli zaujímať

Letný tábor ŠKD
V priebehu uplynulého týždňa neostali brány našej školy zatvorené a privítali sme našich prvostupniarov na letnom tábore, ktorý organizovali naše pani vychovávateľky zo školského klubu.  Počasie bolo naozaj krásne a tak si naše deti mohli užiť množstvo aktivít, kopec zábavy, smiechu, šikovných rúk, slnečných dní, vody a vzájomných priateľstiev.
FAIR PLAY hra
Olympijské hry sa začnú v Tokiu 23. júla, ale namiesto toho, aby boli podujatím, ktoré oslavuje najlepšie športové úspechy, budú tohtoročné hry zatienené. Vďaka zmene pravidiel z roku 2015 môžu teraz športovci narodení ako muži súťažiť spolu so ženami v ženských...
Rozlúčka žiakov 9. ročníka
Dlhoročným zvykom na našej škole je, že na záver školského roka sa deviataci spoločne stretnú so svojimi učiteľmi a rodičmi, aby sa v slávnostnej atmosfére rozlúčili so základnou školou predtým, ako opustia jej brány. Tento rok bol v niečom iný, deviataci sa nemohli so všetkými rozlúčiť osobne a preto sme ich mohli sledovať aspoň prostredníctvom videoprenosu počas slávnostnej rozlúčky.  Želáme všetkým našim deviatakom, aby sa im darilo v ich ďalšom štúdiu i v živote.
 Program 29. júna 2021
Milí rodičia, priatelia, dávame Vám do pozornosti program posledného dňa v školskom roku 2020/2021. Utorok 29. júna 2021 8,00 – rozhlasové vysielanie – vyhlásenie ocenených žiakov pochvalou riaditeľom školy 8,05 – odovzdávanie koncoročných vysvedčení, udelenie pochvál triednym učiteľom, zhodnotenie šk....
Archív noviniek