Olympijský odznak všestrannosti (OLOV) s Dominikou Cibulkovou

Olympijský odznak všestrannosti (OLOV) s Dominikou Cibulkovou

Facebook
Twitter
LinkedIn
V rámci projektu Olympijský odznak všestrannosti (OLOV) navštívila vo štvrtok 20.10. 2022  našu školu bývalá vrcholová tenistka Dominika Cibulková. Spolu s projektovým manažérom OLOV Milan Špánikom nám predstavili celonárodný športový projekt Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV).
Cieľom projektu je všestranný pohybový rozvoj žiakov a žiačok a je určený pre deti 6. – 9. ročníka ZŠ.
Počas návštevy s chlapcami zo 6.A a 6.B triedy absolvovali Hod medicinbalom ako jednu z disciplín pre získanie odznaku a ostal nám čas aj na krátku spoločnú diskusiu, fotenie a autogramiádu.
Dozvedeli sme sa aj, že Dominika bola ako žiačka jednotkárka, mala rada slovenčinu a samozrejme telesnú výchovu.

Ďalšie novinky, ktoré by vás mohli zaujímať

adventný kalendár
Deti často lepšie trávia a prežijú Advent so svojím adventným kalendárom, ktorý nemusí byť práve z obchodu, čokoládový. Skutočné prežívanie adventu spočíva v prvom rade, darovaním svojho času Bohu a svojim najbližším. Aby sme našim žiakom trošku pomohli, pripravili sme si pre nich adventný „video-kalendár“ ...
matematika
Srdečne Vás pozývame na popularizačnú prednášku o matematike pre verejnosť, predovšetkým pre deviatakov, ich rodičov a učiteľov. 23. 11. 2022 o 16:00 v Spoločenskej miestnosti školy.   
IMG_2650
Žiaci 2.ročníka absolvovali v termíne od 14.11.-18.11.2022 plavecký kurz v Športovej hale Malina. Boli rozdelení do troch družstiev a pod vedením skúsených inštruktorov zdokonaľovali svoje plavecké zručnosti. Okrem mokrého vysvedčenia si  vyslúžili obrovskú pochvalu trénerov za ich aktívne počúvanie a...