Instagram

Facebook

Virtuálna prehliadka školy

Youtube

Škola v prírode

Facebook
Twitter
LinkedIn

V malebnom prostredí na rozhraní Považského podolia a Strážovských vrchov, v blízkosti obce Belušské Slatiny, v nádhernom a čerstvom horskom ovzduší sa v dňoch 2.–6.5.2022 zúčastnili žiaci 4. a 5. ročníka dlho očakávanej „Školy v prírode“.

Už na ceste smer Trenčín sme navštívili Park miniatúr v Podolí, kde sme mali možnosť pozorovať veľkolepú expozíciu viac ako 80 modelov hradov, zámkov, kostolíkov, chát, rozhľadní a rodných domov významných osobností Slovenska. Dozvedeli sme sa, ako tieto hrady vyzerali pred 300-500 rokmi, keď boli v plnej kráse. O jednom z vystavených hradov sme sa mali možnosť presvedčiť i na vlastné oči a porovnať si jeho súčasnú podobu s minulosťou. Bol to hrad Beckov, pretože práve ten bol našou druhou zastávkou na ceste do školy v prírode. Pri jeho prehliadke sme sa dozvedeli mnoho zaujímavostí o živote na hrade v minulosti a vypočuli sme si pútavé povesti.

Už tam budeme? A koľko ešte? Už?“ to boli najčastejšie kladené otázky z Beckova do cieľovej destinácie, Rodinkova. Po dlhej ceste nás v ubytovaní čakal zaslúžený obed a pripravené útulné izby. Hneď sme sa vrhli na program, ktorý bol pre nás pripravený. Rozdelili sme sa do tímov, premysleli si názov a vyrobili si erby, ktoré nás charakterizovali. No a bodovanie sa mohlo začať! Súťažili sme počas celého pobytu. Na prvý večer sme si užili zoznamovací večer v podobe diskotéky. To ste mali vidieť! Takí unavení a vyčerpaní sme dostali pri tanci druhý dych. Šantili sme sa a zabávali „až do rána bieleho?“.

Veru nie…

večierku sme dodržali,

do postele poskákali,

no dlho sa zhovárali,

na zážitky spomínali.

 

Celý pobyt sme od rána do večera plnili množstvo úloh a naučili sa novým zručnostiam. Začiatkom každého dňa bola ranná rozcvička, kde sme získali energiu na celý deň. V doobedňajších hodinách sme mali príležitosť naučiť sa písať list či pohľadnicu, ktorú sme poslali domov rodičom. Počítali sme, čítali si obľúbené knihy a taktiež sme si každý večer zaznamenávali zážitky z každého dňa do osobného denníčka. Keďže nám počasie naozaj prialo, väčšinu času sme strávili vonku. Nechýbali samozrejme ani turistické vychádzky, na ktorých sme spoznávali okolie, rastliny a vychutnávali si čaro prírody. Zdolali sme vrch Hradište, Jeleniu skalu, pohojdali sa na Podmalenickej hojdačke a ochutnali kyselku vyvierajúcu z prameňa Mária.

Najobľúbenejší bol popoludňajší program, kedy sme sa pobytom vonku odreagovali. Opekali sme, spravili sme si filmový večer, hrali spoločenské a športové hry a taktiež sme stavali bunkre a čistili miestny potok. Dni utekali veľmi rýchlo. Posledný večer nás čakala strašidelná hra pre odvážnych a nočné prekvapenie v podobe pastovania.

Každý sme si okrem bohatých zážitkov odniesli i malú pozornosť za našu vykonanú aktivitu. V piatok sme sa vyčerpaní, ale šťastní vrátili opäť domov.

Poďakovanie za školu v prírode patrí pani učiteľkám Barborke Šajdíkovej, Adelke Vávrovej, Deniske Trnkovej, Marcelke Garbiarovej a Monike Cabanovej.

Ďalšie novinky, ktoré by vás mohli zaujímať

Naboj-junior-2023-Tim-A
V piatok 24. novembra sa uskutočnila súťaž štvorčlenných tímov v matematike a fyzike s názvom Náboj Junior. Súťaže sa zúčastnilo 1 885 tímov zo siedmich štátov Európy (Belgicko, Česko, Španielsko, Chorvátsko, Holandsko, Poľsko a Slovensko), z toho 482 tímov zo Slovenska, resp. 80 tímov z Bratislavského kraja. Našu školu...
IMG_20231124_110500
Naše žiačky 5. a 7. ročníka dnes 24.11.2023 súťažili v okresnom kole vo vybíjanej. Podarilo sa im poraziť všetky družstva v skupine a vybojovali si postup do semifinále, kde len s rozdielom jediného bodu končili na štvrtom mieste. Dievčatá hrali...
rybka
Prinášame prvé číslo šk. časopisu Rybka v tomto šk. roku. Prajeme Vám príjemné čítanie. Rybka 1 – 2023/2024
IMG_3426
Hosťom otvorenej platformy, ktorá sa konala dňa 16. novembra 2023 v Kulturním domečku v Malackách, bol tentokrát PhDr. Ivan Kamenec CSc, historik, vedecký pacovník SAV. Ivan Kamenec sa vo svojom výskume zameriava na politické a kultúrne dejiny Slovenska 20. storočia,...