Facebook
Twitter
LinkedIn
ČOKOLÁDOVÁ TRETRA
Dňa 10. mája sa v Bratislave uskutočnilo krajské kolo atletickej súťaže Čokoládová tretra, kde sa stretlo vyše 600 pretekárov.  Ide o jediné výlučne šprintérske podujatie pre deti od 6 – 11 rokov a koná sa na Slovensku a v Čechách. Tí najlepší sa cez krajské a celoslovenské kolo môžu prebojovať aj až do hlavného programu svetového atletického mítingu Zlatá tretra v Ostrave. Ambasádorom projektu je elitný slovenský šprintér Ján Volko. Našu školu na tomto podujatí reprezentovali Krištof Haba (5.B), Albert Šulík a Oliver Veselý (2.B),  Bianka Boráková a Amélia Šulíková z 1.B, Juraj Ambruš, Juraj Mecháček a Paťo Opolcer  (3. B) a Vilma Drgoňová zo 4.C. Do celoslovenského finále, ktoré sa uskutoční v pondelok 23.5. v Košiciach postúpili v behu na 300m a v hode raketkou Krištof Haba a v behu na 100m Bianka Boráková a Amélia Šulíková. Všetkým účastníkom ďakujeme a blahoželáme postupujúci. (Foto: v prílohe).
4 BOJ MLADŠIEHO ŽIACTVA
16.5. sa na štadióne základnej školy Záhorácka konal premiérový atletický 4 boj mladšieho žiactva. Súťažilo sa v 4 disciplínach: Beh na 60 m, skok do diaľky, hod kriketkou a vytrvalostný beh pre dievčatá 600, pre chlapcov 1 km. Našu školu reprezentovali 5 členné družstvá v zložení:
Michal Gajarský (7. A), Dominik Babeľa (7.C), Oliver Sloboda, Matúš Vopěnka (7.B) a Krištof Haba (5.B)
Natália Šárniková, Alica Vavricová (7. A), Vanda Habová (7.B), Regína Slezáková (6.B) a Kristína Šoková (6. A).
Naša škola žala jedno ocenenie za druhým 🙂 V behu na 60 m si zlato vybojoval Michal Gajarský a na 3. mieste bol aj Dominik Babeľa. Ten získal aj striebro v behu  na 1000m. Michal Gajarský obsadil aj 3.miesto v hode kriketkou. Rovnako bronzovú pozíciu obhájil aj v celkovom viacboji a postupuje tak do krajského kola.
V kategórii dievčat si Alica Vavricová odniesla bronz zo 600m.  Všetky medaily z každej disciplíny si odniesla Regina Slezáková, ktorá zvíťazila v skoku do diaľky, druhá bola v hode kriketkou a tretia v behu na 60m. Celkovo v 4boji zvíťazila a spolu s Michalom postupuje do krajského kola. Všetkým účastníkom ďakujeme za krásne výkony a blahoželáme medailistom.

Ďalšie novinky, ktoré by vás mohli zaujímať

explogo1
V novembri 2023, sa naši žiaci druhého stupňa a gymnázia, zapojili do celoslovenskej súťaže Expert Geniality Show. Celkovo sa zapojilo 12 žiakov a všetci boli úspešní. K výhram a diplomom im srdečne blahoželáme.
photo_2024-03-26_21-05-55
V sobotu, 23. marca 2024, sa na Spojenej škole sv. Rodiny na Gercenovej ulici v Bratislave konalo celoslovenské kolo recitačnej súťaže. Naša Spojená škola sv. Františka Assiského sa celoštátnej súťažnej prehliadky umeleckého prednesu zúčastnila v tomto jubilejnom 30. ročníku už tradične. Pozvaniu...
IMG-20240325-WA0011
22.3. je Svetovým dňom vody.  Tento deň si pripomenuli aj žiaci 1. stupňa. Prváci a druháci najskôr riešili rôzne mokré úlohy v triedach. Keď slniečko vykuklo, vydali sme sa na cestu k potoku Malina. 3. a 4. ročník navštívili Tančiboky pri Studienke,...