Vyvýšené záhony materskej školy

Vyvýšené záhony materskej školy

Facebook
Twitter
LinkedIn

Už niekoľko mesiacov je priestor pri materskej škole obohatený o nové vyvýšené záhony. Príležitosť pre takýto projekt nám dala nadácia Volkswagen. Vlastnú záhradku nemá hocikto a deti sa v nej majú príležitosť naučiť mnoho vecí. Napríklad, ako využiť dažďovú vodu, ako kompostovať, ako sadiť a ako sa starať o úrodu, no najmä, ako zdravšie žiť.

Po dôkladnej príprave pôdy sme zasadili sadenice rajčín a okrasných tekvíc. Na sadenice tekvíc sme poukladali slamu. Paradajky deťom ešte aj v týchto dňoch dochucujú dobrý chlebík od našej pani kuchárky. Tekvice nájdu svoje využitie pri jesenných dekoráciách. Na jar by deti do záhonov chceli zasadiť mrkvu, hrach a iné dobrôtky. Na vlastnú úrodu veľmi tešia a aj za podpory výučbových eko-programov, ktoré v týchto dňoch v materskej škole prebiehajú, sa učia veľa užitočných, potrebných vecí o prírode a svete okolo nás.

 

Ďalšie novinky, ktoré by vás mohli zaujímať

adventný kalendár
Deti často lepšie trávia a prežijú Advent so svojím adventným kalendárom, ktorý nemusí byť práve z obchodu, čokoládový. Skutočné prežívanie adventu spočíva v prvom rade, darovaním svojho času Bohu a svojim najbližším. Aby sme našim žiakom trošku pomohli, pripravili sme si pre nich adventný „video-kalendár“ ...
matematika
Srdečne Vás pozývame na popularizačnú prednášku o matematike pre verejnosť, predovšetkým pre deviatakov, ich rodičov a učiteľov. 23. 11. 2022 o 16:00 v Spoločenskej miestnosti školy.   
IMG_2650
Žiaci 2.ročníka absolvovali v termíne od 14.11.-18.11.2022 plavecký kurz v Športovej hale Malina. Boli rozdelení do troch družstiev a pod vedením skúsených inštruktorov zdokonaľovali svoje plavecké zručnosti. Okrem mokrého vysvedčenia si  vyslúžili obrovskú pochvalu trénerov za ich aktívne počúvanie a...