Výzvou dneška je spájanie

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Milí rodičia, priatelia,
od dnešného dňa majú žiaci v škole povinnosť mať prekryté horné dýchacie cesty. V interiéri aj v exteriéri. Dovoľte mi k tomu povedať nasledovné:
Máme možnosť vidieť a počuť, v akej situácii sa Slovensko ocitlo. Aktuálne patríme ku krajinám s najťažším priebehom pandémie.
V nemocniciach vo veľkom umierajú ľudia, v nemocniciach chýbajú lôžka, zdravotníci pracujú s vypätím posledných síl a otázkou je dokedy.
Máme možnosť hľadať riešenia AKO z toho VON, ale aj hľadať vinníkov, KTO za to môže. Žiaľ, hľadanie vinníkov sa stalo rozsiahlou slovenskou praxou. A výsledok vidíme všetci  – rozhádané, rozdelené, rozorvané Slovensko.
Výzvou dneška je spájanie. Toho čo je rozhádané, rozdelené, rozorvané.
Som presvedčený, že spájanie má vychádzať predovšetkým z rešpektu voči tým, ktorí nesú zodpovednosť. Vo veci ochrany verejného zdravia sú to autority verejnej moci. Nie je východiskom tvrdohlavé uplatňovanie si svojho vlastného práva. Osobná sloboda sa začína zodpovednosťou a dovršuje ohľaduplnosťou, súcitom a solidaritou – voči druhým.
Preto cirkevná škola bude stáť na strane tých, ktorí vydávajú rozhodnutia bez ohľadu na to, či sa nám to páči alebo nie.
Lebo to nie je o slobode v páčení. Je to o zodpovednosti.
Kráľovskou cestou je cesta poslušnosti. Voči autoritám. Takto hovorí kresťanská viera.
Buďme prosím spoločne príkladom pre svoje okolie. Že jednota je stále možná a že je viac ako všetko ostatné, deliace nás na umŕtvené a vzdaľujúce sa časti.
Prosíme Vás o rešpektovanie povinnosti nosenia rúšok. Takto to my povieme im – našim a vašim deťom – v škole. A prosíme Vás, aby ste to aj vy takto povedali im – našim a vašim deťom – doma.
Ďakujeme!
Daniel Masarovič, riaditeľ cšm

Ďalšie novinky, ktoré by vás mohli zaujímať

Školská literárna súťaž – „Starí rodičia, sme tu stále s vami a pre vás“
Milí študenti, úcta k starším, pokora v službe pre nich a ich dôležitosť v našom živote je výnimočná. Preto sme sa rozhodli pokračovať v duchu už prechádzajúcich aktivít smerovaných k spájaniu sa so staršími. Vyhlásená literárna súťaž ostáva vo vašich...
Sv. omša zo školskej kaplnky 12.01.2022 o 08.05
Milí priatelia. Svätá omša bude obetovaná za nedávno zosnulého pána JUDr. Ivana Budinského, absolventa pôvodného františkánskeho gymnázia (maturant v ročníku 1943-1944). Život pána Budinského bol celý život spätý s našim gymnáziom. Bol nielen vynikajúcim študentom, ale významnou mierou sa podieľal...
Smútime za legendou školy
Vážené školské spoločenstvo, priatelia, s hlbokým zármutkom Vám oznamujeme, že vo veku 97 rokov zomrel pán Ivan Budinský, absolvent nášho pôvodného františkánskeho gymnázia (maturant 1943/1944). Pohreb zomrelého sa uskutoční v stredu 12. januára 2022 o 14,00 na starom cintoríne v Malackách.   Česť...
Smernica o vnútornom režime školy v školskom roku 2021/2022 akt. k 10.01.2022
Vážení rodičia, priatelia, zverejňujeme Vám aktualizovanú smernicu o vnútornom režime školy s farebne vyznačenými zmenami.
Archív noviniek