Hovorme o jedle 2021

V piatok 8.10. sa žiaci 1. až 7. ročníka zúčastnili projektového dňa „Hovorme o jedle“. Tentokrát deti spoznávali niečo, s čím sa bežne stretávajú na tanieri – krumple,

Čítať viac »

Biela pastelka

V piatok 24. 9.  2021 sa naša škola zapojila do zbierky Biela Pastelka, ktorá patrí medzi 10 najväčších organizovaných zbierok na Slovensku.

Čítať viac »

Pešia púť do Šaštína 16.10.

v spolupráci s našou farnosťou organizujeme tradičnú pešiu púť do Šaštína. Púť sa uskutoční v sobotu 16. októbra. Zraz je o 7,45 pred kostolom. Púť sa končí sv. omšou o 17,00 v národnej Bazilike v Šaštíne. Návrat do Malaciek vlakom je o 19,00. 

Čítať viac »

Boj proti hladu

Aj tento rok, sa naša škola zapojila už do15. ročníka celoslovenskej verejnej zbierky  „Boj proti hladu.“ Organizuje ju Vincentská rodina, k zmierneniu chudoby hladu, choroby, či iného utrpenia na Haiti, v Hondurase, Albánsku, Rusku, Ukrajine a tiež na Slovensku.

Čítať viac »

Európska noc výskumníkov na Slovensku

Tento rok sa festival vedy uskutočnil 24.9.2021. Kvôli pandémii COVID-19 zostal aj tento rok hlavný program v interaktívnom online štúdiu, ktoré divákom prinieslo pútavé rozhovory a prezentácie popredných slovenských vedcov a bol doplnený o aktivity na školách a ďalšie sprievodné podujatia a súťaže.

Čítať viac »

Úspešní v cezpoľnom behu

Dňa 28.9. 2021 sa v Zámockom parku skutočnilo okresné kolo cezpoľného behu jednotlivcov a družstiev. V nepriaznivom daždivom počasí získala Spojená škola sv. Františka Asiského v súťaži družstiev všetky cenné kovy. 

Čítať viac »

Cirkevná v pohybe 2021

V rámci Európskeho týždňa športu, ktorý sa koná každoročne od 23. do 30. septembra sa nám podarilo už tretíkrát (s výnimkou minulého školského roka, kedy to opatrenia pandémie nedovolili) zorganizovať nádherné športové dopoludnie pod názvom Cirkevná v pohybe. Toto podujatie si kladie za cieľ viesť viesť ľudí k pohybu, ktorý je predpokladom duševného zdravia, čo sa výrazne potvrdilo aj v období pandémie.

Čítať viac »

V septembri tradične „zbierame“

Pekným podujatím, z ktorého sa v našej škole stala tradícia, je spolupráca s Bratislavskou arcidiecéznou charitou. V rámci tejto spolupráce sa vždy v septembri zapájame do Zbierky školských pomôcok pre deti z detských domovov a charitatívnych domov.

Čítať viac »

Zmena v odhlasovaní obedov

Vážení rodičia,
dovoľte mi aby sme Vás informovali, že sa škola rozhodla upraviť čas odhlasovania obedov v školskej jedálni. Reagujeme tým na Vaše podnety, ktoré sme v tejto veci dostali.
Odhlasovanie z obedov bude možné do 7,00 daného dňa.

Čítať viac »

38. ročník Večerného behu zdravia – Behu vďaky SNP

V piatok 10. 09. mesto Malacky v spolupráci s SVČ a ZŠ Dr. J. Dérera realizovalo už 38. ročník Večerného behu zdravia, ktorého sa zúčastnilo až 232 pretekárov všetkých vekových kategórií. Medzi nimi sa nachádzali aj žiaci našej školy, ktorým sa podarilo dosiahnuť veľmi pekné výsledky. 

Všetkým zúčastneným srdečne gratulujeme. 

Čítať viac »

Hľadať v archíve

Archív