Ako pomôcť deťom zvládnuť digitálny svet

Ako pomôcť deťom zvládnuť digitálny svet

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Pozývame všetkých, ktorí sa venujú výchove a vzdelávaniu detí a majú záujem dozvedieť sa praktické a užitočné informácie od autorky dvoch výchovných bestsellerov Klub nerozbitných detí a Krotitelia displejov, Slávkou Kubíkovou.

Program
Digitálne technológie prinášajú deťom obrovské množstvo príležitostí, no ak sa s nimi nenarába rozumne, predstavujú aj veľké riziko. Ovplyvňujú výkonnosť detského mozgu, detskú psychiku aj vzťahy.

Na webinári budeme hľadať odpovede na otázky:

  • Prečo sú displeje pre deti (aj dospelých) tak neodolateľné?
  • Čo potrebujú deti od dospelých, aby dokázali zvládnuť digitálny svet?
  • Ako vplývajú digitálne technológie na schopnosť detí učiť sa?
  • Sú digitálne technológie vo vyučovaní „užitočný pomocník“ alebo „neželaná prekážka“?
  • Čo môže učiteľ alebo rodič spraviť, aby deti zvládli online svet?

Link na registračný formulár: TU

Ďalšie novinky, ktoré by vás mohli zaujímať

Letný tábor ŠKD
V priebehu uplynulého týždňa neostali brány našej školy zatvorené a privítali sme našich prvostupniarov na letnom tábore, ktorý organizovali naše pani vychovávateľky zo školského klubu.  Počasie bolo naozaj krásne a tak si naše deti mohli užiť množstvo aktivít, kopec zábavy, smiechu, šikovných rúk, slnečných dní, vody a vzájomných priateľstiev.
FAIR PLAY hra
Olympijské hry sa začnú v Tokiu 23. júla, ale namiesto toho, aby boli podujatím, ktoré oslavuje najlepšie športové úspechy, budú tohtoročné hry zatienené. Vďaka zmene pravidiel z roku 2015 môžu teraz športovci narodení ako muži súťažiť spolu so ženami v ženských...
Rozlúčka žiakov 9. ročníka
Dlhoročným zvykom na našej škole je, že na záver školského roka sa deviataci spoločne stretnú so svojimi učiteľmi a rodičmi, aby sa v slávnostnej atmosfére rozlúčili so základnou školou predtým, ako opustia jej brány. Tento rok bol v niečom iný, deviataci sa nemohli so všetkými rozlúčiť osobne a preto sme ich mohli sledovať aspoň prostredníctvom videoprenosu počas slávnostnej rozlúčky.  Želáme všetkým našim deviatakom, aby sa im darilo v ich ďalšom štúdiu i v živote.
 Program 29. júna 2021
Milí rodičia, priatelia, dávame Vám do pozornosti program posledného dňa v školskom roku 2020/2021. Utorok 29. júna 2021 8,00 – rozhlasové vysielanie – vyhlásenie ocenených žiakov pochvalou riaditeľom školy 8,05 – odovzdávanie koncoročných vysvedčení, udelenie pochvál triednym učiteľom, zhodnotenie šk....
Archív noviniek