Dokumentárny film Slobodní

Dokumentárny film Slobodní

Facebook
Twitter
LinkedIn

Videli sme film Slobodní.

Vy máte moc, my máme pravdu.

Aj toto bola jedna z viet, ktorá odznela v dokumentárnom filme Slavomíra Zrebného

Slobodní.

Je to film o tom, ako človek môže zmeniť svet, ale nemôže to urobiť sám. Príbeh priateľstva Silvestra Krčméryho a Vladimíra Jukla, ktorých nazývali „generálmi tajnej cirkvi”, a ktorí zohrali významnú úlohu v boji proti totalite v Československu.

Sme radi, že v rámci kooperácie sa podarilo pozvať na filmové predstavenie aj študentov štátneho gymnázia v Malackách a že sme si tento film mohli pozrieť spoločne.

Po premietaní sme mali príležitosť osobne sa porozprávať v rámci moderovanej diskusie aj s režisérom filmu s pánom Zrebným, ktorý nám odhalil a zodpovedal na všetky naše otázky. Myslím, že pre nás všetkých to bol veľmi silný zážitok, ktorý nás bude povzbudzovať a hriať na srdci ešte dlhú dobu.

Ďalšie novinky, ktoré by vás mohli zaujímať

adventný kalendár
Deti často lepšie trávia a prežijú Advent so svojím adventným kalendárom, ktorý nemusí byť práve z obchodu, čokoládový. Skutočné prežívanie adventu spočíva v prvom rade, darovaním svojho času Bohu a svojim najbližším. Aby sme našim žiakom trošku pomohli, pripravili sme si pre nich adventný „video-kalendár“ ...
matematika
Srdečne Vás pozývame na popularizačnú prednášku o matematike pre verejnosť, predovšetkým pre deviatakov, ich rodičov a učiteľov. 23. 11. 2022 o 16:00 v Spoločenskej miestnosti školy.   
IMG_2650
Žiaci 2.ročníka absolvovali v termíne od 14.11.-18.11.2022 plavecký kurz v Športovej hale Malina. Boli rozdelení do troch družstiev a pod vedením skúsených inštruktorov zdokonaľovali svoje plavecké zručnosti. Okrem mokrého vysvedčenia si  vyslúžili obrovskú pochvalu trénerov za ich aktívne počúvanie a...